Vaatleja
A s t r o n o o m i a - a j a k i r i

Ajakirja "Vaatleja" uus aadress: http://www.astronoomia.ee/vaatleja/.

Eestikeelseid astronoomia-alaseid kirjutisi ei ilmu just palju. Kõige operatiivsemalt on uudiseid edastanud meililist obs-teated, põhjalikumaid materjale ilmub aeg-ajalt Tartu Tähetorni ja Tõravere Observatooriumi kodulehekülgedel, samuti ajakirjades "Horisont" ja "Loodus". Ka kord aastas ilmuv "Tähetorni Kalender" oma mahuka artiklilisaga ei jõua inimeste astronoomiahuvi rahuldada.

"Vaatleja" püüab endas ühendada ühtaegu nii operatiivsust kui põhjalikumat teemakäsitlust: kõrvuti uudiste ja teadetega ilmuvad pikemad ja illustreeritud artiklid. Tasub aga tähele panna, et "Vaatleja" värske number pole kunagi lõplik, vaid täieneb jooksvalt. Iga kahe kuu tagant - jaanuari, märtsi, mai, juuli, septembri ja novembri esimesel päeval - keeratakse ette puhas leht ja algselt tühi ajakirjanumber hakkab taas täienema. Ilmunud artiklid jäävad kättesaadavaks arhiivi lehekülgedel.

Rubriikide nimetused peaksid suures osas enda eest rääkima. "Tähistaeva" rubriik on pühendatud kõigele, mida palja silma või pikksilmaga taevas näha võib, rubriigis "Astronoomiline abimees" tehakse juttu teleskoopidest ja muust astronoomilisest tehnikast, samuti antakse näpunäiteid vaatlusteks. Erilise huviga ootame aga vastukajasid: lugejakirjade rubriigis on kõik oodatud sõna võtma.

Mõnusat lugemist ja kirjutage meile!

Nr. 2 / 2000
Märts-aprill

Tähistaevas (8)
Päikesesüsteem (11)
Universum (3)
Kosmonautika (0)
Astronoomiline abimees (0)
Varia (8)
Kroonika (5)
Üritused (0)
Lugejakirjad (7)
Eelmine number
Järgmine number
Arhiiv

Toimetajad: Tõnu Tuvikene, Taavi Tuvikene, Helle Jaaniste, Jaak Jaaniste, Erik Tago, Tõnis Eenmäe; tehniline teostus: Taavi Tuvikene; e-mail: vaatleja@obs.ee
© Tartu Tähetorni Astronoomiaring 2000-2001 Külastusi alates 17.01.2000: 1234567890

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies