Algernon
Uudised (november 1998)
23.11.1998 Eesti Ulmeühingul uus president ja põhikiri Raul Sulbi

Laupäeval, 21. novembril toimus Tartu Tähetornis Eesti Ulmeühingu kolmas üldkoosolek. Üldkoosolek kinnitas ühingu uue põhikirja ning nimetas ametisse uue 5-liikmelise juhatuse, kuhu valiti Kaarel Jõgi, Jüri Kallas, Olari Meriniit, Raul Sulbi ja Taavi Tuvikene. Üldkoosolek valis ulmeühingu uueks presidendiks Jüri Kallase. Alates 1995. a märtsist ulmeühingu presidendiks olnud Raul Sulbi ei soovinud sellele ametikohale enam kandideerida. Eesti Ulmeühingul on pärast laupäevast koosolekut 25 liiget.

Pärast ametlikku osa läks üritus edasi nn jätkupeona, millest võttis osa ka ühingusse mittekuuluvaid ulmehuvilisi. Arutati 1999. a Stalkeri-küsitluse ja Estconi organiseerimisega seonduvat, aeti niisama ulmejuttu, osteti ja müüdi raamatuid.

Üritusest võtsid osa Kaarel Jõgi, Jüri Kallas, Maris Kuperjanov, Markko Meriniit, Olari Meriniit, Kati Metsalu, Avo Nappo, Rene Pallav, Rainis Pärnpuu, Raul Sulbi, Taavi Tuvikene ja Eero Tonka.

19.11.1998 Surmailm jätkub Venemaal Jüri Kallas

Harry Harrisoni populaarne Surmailma-sari on lõpuks ometi järjed saanud!

Kirjastus EKSMO-Press on omandanud eksklusiivse õiguse avaldada vene autorite poolt kirjutatud järgesid populaarsele saagale. Käesoleva aasta algul ilmus romaan «Vozvrashtshenije v Mir Smerti» ning sügisel «Mir Smerti protiv flibustjerov». Mõlema raamatu kaanel on autoritena kirjas Harry Harrison ja Ant Skalandis. Tegelik töö pärineb siiski viimatinimetatult. Ant Skalandis on kõrgetasemeline (loe: elitaarne) ulmekirjanik ning tema osalus projektis on ehk kõige üllatavam. Raamatud sisaldavad tiitellehe pöördel ka «originaalpealkirjad» ja «ilmumisandmed», samas ei ole anglo-ameerika allikates mitte mingit vihjet sellistele romaanidele. Märkimist väärib ka asjaolu, et iga venekeelne järg on üksi niisama «tüse» kui terve Harrisoni originaaltriloogia kokku.

Harrisoni Surmailma-saaga on vene lugejate hulgas üks populaarsemaid ulmesarju ning seega olid ka järjed müügieduga ette juba kindlustatud. Ilmselt pole keegi võimeline kokku arvutama kui suures üldtiraazhis on Surmailma raamatuid vene keeles avaldatud. Õige number peaks olema kusagil kolme ja viie miljoni vahel, aga see võib ka suurem olla.

19.11.1998 Strannik '98 toimub detsembris! Jüri Kallas

Vene kirjanike convention-kongress Strannik on edasi lükatud detsembrisse. Orienteeruv toimumisaeg on 10.-12. detsember 1998. Newsletter «OldNews» märgib, et täpsem info on võimalik siis, kui (või kui) olukord Venemaal pisutki talutavamaks muutub.

Üritus on iseäranis oluline seetõttu, et conventionil väljaantavad Strannik-auhinnad annavad professionaalse hinnangu möödunud vene ulmeaastale. Auhinda võib tähenduse poolest võrrelda ameeriklaste Nebula-auhinnaga. Auhinna hääletusel võib osaleda iga kohalviibiv vene keeles kirjutav isik, kes on professionaalselt avaldanud vähemasti ühe venekeelse ulmeraamatu.

Liiguvad ka visad kuuldused zhanripreemiate, ehk nn. Mõõkade hääletamise muutmisest iga-aastaseks. Senini anti zhanripreemiad välja üle aasta, osalesid kahe möödunud aasta tekstid ning oli neli hääletuskategooriat: kangelas- ja seiklusulme, fantasy ja ulmemuinasjutt, alternatiivajalugu ja paraleelmaailmad, müstika ja õudus.

16.11.1998 Filmi-Nebula taastatud Raul Sulbi

Nebula auhinda välja andev Ameerika Ulmekirjanike Assotsiatsioon (Science Fiction Writers of America; SFWA) otsustas lisada Nebula auhinna senistele kategooriatele taas parima käsikirja (stsenaariumi) kategooria. Viimati auhinnati analoogilise kategooria järgi draamateoseid 70ndate keskel neljal korral. Auhinnakategooria taastamisele eelnes terav vaidlus, kategooria vastased leidsid, et SFWA on siiski loodud, tegelemaks ajakirjades ja raamatutes ilmuvate ilukirjanduslike tekstidega ning selline filmivalda minek poleks lihtsalt õigustatud.

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies