Algernon
Uudised (september 1999)
16.09.1999 Thomas M. Disch avaldas uue romaani Jüri Kallas

Kirjandusliku ulme suurkujult Thomas M. Dischilt ilmus juunis uus romaan «The Sub: A Study in Witchcraft». Raamat jätkab seda lõdvalt seotud süngete ja satiiriliste romaanide sarja, mille lugejal peab olema soont mustale huumorile.

Lisaks verivärskele raamatule kuuluvad sarja veel romaanid: «The Businessman: A Tale of Terror» (1984), «The M.D.: A Horror Story» (1991) ja «The Priest» (1994).

15.09.1999 H. L. Oldie autorisari Jüri Kallas

Kirjastus EKSMO alustas käesoleval aastal filosoofilise märuli meistri H. L. Oldie autorisarja. Sarja nimeks on «Nit vremjon» ning see on kirjastuse EKSMO teine autorisari... esimene oli venekeelse fantasykirjanduse vaieldamatu liidri Nik Perumovi oma. Kui Perumovi sari hakkab kaupluses silma oma roheliste kaantega, siis Oldie on pruunis köites. Nii nagu uuematel Perumovi raamatutel, nii on ka Oldie sarja kaanepildid tehtud hetkel vene parima kaanekunstniku Anry poolt. Oldie sari on aga saanud kohe hulga maitsekama sarjakujunduse... ausaltöeldes Perumovi sarja puhul on maitsest rääkimine ilmne liialdus.

Esimene raamat sarjas oli kaheköitelise romaan «Nam zdes zhit». See romaan on kirjutatud koostöös salaajaloolise ulme meistri Andrei Valentinoviga ning on esile kutsunud üsna vastakaid arvamusi. Köidete pealkirjad on «Armageddon bõl vtshera» ja «Krov pjut rukami».

Järgmisena ilmus sarjas menuromaani «Messija otshishtshajet disk» (1997) kordustrükk. Augusti lõpus ilmus sarjas aga autorite uus romaan «Noperapon, ili Po obrzu i podobiju».

H. L. Oldie endi sõnul ilmuvad selles sarjas paari-kolme aasta jooksul kõigi nende romaanide kordustrükid. Ka on autorid lubanud avaldada kolmes köites kogu sarja «Bezdna Golodnõhh Glaz», sedapuhku siis esmakordselt sarjasisest kronoloogiat arvestavas järjekorras. Loomulikult ilmuvad raamatusarjas «Nit vremjon» ka H. L. Oldie uued teosed.

05.09.1999 Austraalia ulme sai kaante vahele Jüri Kallas

Kirjastus Tor laskis juulikuus müüki austraalia ulme antoloogia «Centaurus: The Best of Australian Science Fiction».

Raamatu on koostanud ameerika toimetaja David G. Hartwell ja austraalia ulmekirjanik Damien Broderick. Ajakirja «Locus» bibliograafid on nimetanud seda köidet kõige esinduslikumaks austraalia ulme antoloogiaks ning seostavad raamatu ilmumist Melbourne'is 2. - 6. septembrini toimuva Worldconiga. George Turner, Greg Egan, Terry Dowling, Damien Broderick ja Cherry Wilder: need oleks vast viis kõige nimekamat autorit selles enam kui viiesajaleheküljelises raamatus.

03.09.1999 Uus raamatusari Venemaal Jüri Kallas

Vene kirjastus Tsentrpoligraf alustas käesoleval aastal uut vene ulme raamatusarja, mille nimi «Fantastika, Fentezi» kõlab küll üsna triviaalselt. Triviaalne pole aga sarja autorite valik. Kui Pavel Shumilov on siiski omal kombel tuntud nimi: tema draakoniromaanid levisid üsna menukalt vene wõrgus ja teksti-CD'l, siis Tatjana Grai ja Natalja Rezanova valimine värskesse sarja on meeldiv üllatus.

Tatjana Grai romaan «Tshuzhije snõ» on ilmselt autori esimene raamat ning kindlasti seniilmunud tekstidest mahukaim... õigupoolest meenuvadki autorilt vaid paar lühilugu 90ndate aastate alguse perioodikast ja antoloogiatest.

Natalja Rezanova on juba aastaid tuntud kui aktiivne ulmefänn ja fanzinei «Parallaks» toimetaja, ka on ta hea tõlkija ning põhjalik ja analüüsivõimeline kriitik. Suur osa Natalja Rezanova tõlkeid on ilmunud raamatusarja «Fata-Morgana» kogumikes ja antoloogiates. 90ndate aastate alguses ilmus mitmeid Rezanova jutte populaarsetes ajakirjades ja fanzineites... siiski tuleb autori seniseks suurimaks õnnestumiseks pidada asjalikke Ursula K. Le Guini käsitlusi. Sarjas «Fantastika, Fentezi» ilmunud esikkogu «Poslednjaja Krepost» sisaldab lisaks raamatule nime andnud lühiromaanile ka pikema romaani «Zolotaja Golova».

Boriss Strugatski seminari osaline Pavel Shumilov on saavutanud tänu wõrgule üsna suure tuntuse oma kuueosalise romaanide sarjaga «Slovo o Drakone». Sarja kuuluvad (tegevuse järjekorras) romaanid: «Odinoki drakon», «Posledni Povelitel», «Davno zabõtaja planeta», «Drakon zamka Kongov», «Stat Drakonom» ja «Oskolki Edema». Kuna romaanid on üsna lühikesed, siis andiski Tsentrpoligraf oma uues sarjas kogu saaga kolmes köites välja. Köidete pealkirjad on: «Odinoki drakon», «Drakon zamka Kongov» ja «Stat Drakonom».

Kui püüda sarja kujundust kuidagi iseloomustada, siis poeriiulil hakkavad sarja kiletatud kõvad kaaned silma just rohke sinise värvi kasutamisega.

02.09.1999 Roger Zelazny teine postuumne romaan Jüri Kallas

Kirjastus Avon Eos avaldas augustis fantasyromaani «Lord Demon». Raamatu autoriteks on Roger Zelazny ja Jane Lindskold, mis lahtiseletatuna tähendab seda, et romaan jäi Roger Zelaznyl mingil kujul pooleli ning kirjaniku viimane naine Jane Lindskold kirjutas selle lõpuni.

See on juba teine selle autoritetandemi koostööromaan. Esimesest -- romaanist «Donnerjack» (1997) -- sai igatahes sisukas ja ka hästimüüv ulmeraamat.

[ Uudised: august 1999 ]

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies