Algernon
Uudised (august 2001)
16.08.2001 Ulmehuvilised «Tavernas» Raul Sulbi

10. augustil said ülalnimetatud pitsasaalis taas kokku Tartu ulmehuvilised. Üritusel osales umbkaudu 15 inimest (Valentin Abramov, Ester Faiman, Indrek Hargla, Jüri Kallas, Märt Laur, Eva Luts, Andres Mesikäpp, Ants Miller, Kristjan Rätsep, Kristjan Sander, Raul Sulbi, Jaanus Trolla, Liisa Vesik jt), räägiti ulmest. Pikemalt ehk «Algernoni» tulevikust, antoloogiast «Sünged varjud», mis koostaja rõõmuks mitmetel arvustajatel kõhu kenasti lahti on võtnud, jpm. põnevast. Ühtlasi meenutati Estconi helgemaid hetki, lammastega sõbrustajaid, esisillavedu harrastanud ulmikuid jt.

Püstitati ka kestvusrekord - kella viie paiku õhtul alanud kokkusaamisele «Tavernas» pandi pärast istumisi «Wilde'is» ja «Neljas Koopas» lõpuks punkt kella poole üheksa paiku laupäeva hommikul ühe Tartu paneelmaja köögis väikse veiniga. Punkti panid Valentin Abramov, Indrek Hargla ja Raul Sulbi.

Mh. otsustati, et kui «Draakoni» remont septembri keskpaigaks läbi saab ja remondijärgselt koht meile sobib, proovime 14. septembril üle pika aja jälle seal olla. Jälgige reklaami!

09.08.2001 Reedel «Tavernasse» Raul Sulbi

Sel reedel, 10. augustil algusega alates kella 17.00-st võib Tartus Raekoja platsil asuvas pitsasaalis «Taverna» leida ulmehuvilisi. Päevakorras on ka küsimus, kas uuest hooajast, st 14. septembrist meid ikka samast kohast kuu teisel reedel leida võib...

Kohale on lubanud tulla nt Indrek Hargla, Ants Miller, Jüri Kallas jt. Mina muidugi ka. Tule Sinagi!

06.08.2001 Viktor Kolupajev surnud Jüri Kallas

4. juunil suri üks omanäolisemaid vene ulmeautoreid -- Viktor Kolupajev (1936-2001).

Viktor Kolupajev avaldas oma esimese ulmeteksti 1966. aastal, kuid kirjaniku tõeliseks tulemiseks peetakse siiski 1969. a. ilmunud ulmejuttu «Bilet v detstvo». Viktor Kolupajev polnud kuigi viljakas kirjanik -- 5 romaani, 4 lühiromaani ja 50 juttu -- selline ongi autori loodu nähtav maht, mis enamjaolt on kogutud seitsmesse, omavahel ajuti kattuvasse kogumikku. 1986. a. ilmunud valikkogu «Vesna sveta» eest sai kirjanik 1988. aastal prestiizhika Aeliita auhinna.

Kui püüda kuidagi iseloomustada Viktor Kolupajevi loomingut, siis sobiks tema (ja rohkem, kui kellegi teise) kohta määratlus, et nõukogude Bradbury. Viktor Kolupajevil on loomulikult ka tehnilisema kallakuga tekste, kuid lõviosa tema loomingust on siiski lüürilis-romantilised teaduse- ja tehnikaajastu muinaslood. Ära peaks märkima, et kirjaniku teoseid tõlgiti ka rohkelt võõrkeeltesse ning et seda tehti tunduvalt rohkem, kui Moskvale meeldinud oleks. Eesti keeles on ilmunud vaid üksainus Viktor Kolupajevi jutt -- «Klaverihäälestaja» (Nastroishtshik rojalei; 1972), ajakirja «Noorus» 1974. aasta 9. numbris. Paar juttu on omal ajal ka Eesti Raadios ette loetud. On õhkõrn lootus, et lähiajal võib veel mõni autori jutt eesti keeles trükivalgust näha, kuid esialgu on see vaid lootus...

06.08.2001 Ilmus «The Spook» Jüri Kallas

2001. aasta juulis hakkas ilmuma ajakiri «The Spook», äsja ilmus ka teine number ning tundub, et toimetus ei kavatse asja pooleli jätta. Ajakiri keskendub eelkõige õudusele. Kahes esimeses numbris on juttudega esindatud sellised tipptegijad nagu Poppy Z. Brite, Ramsey Campbell ja Joyce Carol Oates. On ka (siinmail) vähemtuntud tegijate jutte, arvustusi, intervjuusid ning tekste filmide ja koomiksite teemal.

Ajakirja teevad omanäoliseks kaks fakti: layout, mis on pigem sobilik mõnele klantsivale üldhuviajakirjale ning et kõik see küllus on tasuta wõrgust saada. «The Spook» ilmub Adobe .pdf formaadis ning iga huviline võib ilmunud numbrid ajakirja «The Spook» koduleheküljelt (http://www.thespook.com/) endale arvutisse laadida.

Soovitav on omada mingit värskemat Adobe Akrobat Readeri versiooni, vanemad ei pruugi kogu selle graafikaküllusega hakkama saada.

[ Uudised: juuli 2001 ]

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies