Algernon
Raamatud (november 1998)
23.11.1998 Heinleini «Nukkude isandad» ilmunud Raul Sulbi

Kirjastuselt Elmatar on ilmunud Robert A. Heinleini üks esimesi romaane «The Puppet Masters» (1951), mis eesti keeles on saanud pealkirjaks «Nukkude isandad». Tegu on esimese eestikeelse raamatuga sellelt maailmakuulsalt ulmeautorilt. Raamatu lõpus on Jüri Kallase põhjalik järelsõna, mis peaks Heinleinist ja ta loomingust ammendava ülevaate andma. «Nukkude isandad» on kõvakaaneline ning kiletatud köites nagu ka ulmesarja «Tempus fugit» esimene raamat - Robert Silverbergi «Aja maskid». Romaani on tõlkinud Jaana Peetersoo.

18.11.1998 Bestsellerimeister John Saul eesti keeles Raul Sulbi

Kirjastuse Ersen «Menukirjanike sarjas» on ilmunud maailmakuulsa õuduskirjaniku John Sauli üks uuemaid teoseid «Blackstone'i varjud» (The Blackstone Chronicles; 1997). Romaani on tõlkinud hüperproduktiivne nn «telliskivi»-romaanide tõlkija Matti Piirimaa. Eesti keeles kiletatud kõvade kaantega välja antud raamat ilmus originaalis hoopis kuue vähem kui 100-leheküljelise paperback-formaadis vihikukesena. Sellisel kujul Ballantine/Fawcetti poolt väljaantuna pidi teos olema vastuseks samuti vihkudena ilmunud Stephen Kingi romaanile «The Green Mile» (1996), mille kirjastas Penguin/Signet. Säärane menuautorite romaanide heftikestena kirjastamine osutus üsna tulusaks, kuna ühe vihiku kaanehind oli umbes kolm dollarit, samas kui keskmise 500-600 leheküljelise pehmekaanelise taskuformaadis romaani hind on USAs hetkel umbes 7 dollarit. Kingi puhul tekkis korraks ka hämmastav olukord, kui bestselleritabelite esikümnes olid üheaegselt kõik kuus «The Green Mile'i» osa. «Blackstone'i varjude» jupikaupa ilmumisel olid osade pealkirjad «An Eye for an Eye: The Doll», «Twist of Fate: The Locket», «Ashes to Ashes: The Dragon's Flame», «In the Shadow of Evil: The Handkerchief», «Day of Reckoning: The Stereoscope» ja «Asylum».

17.11.1998 Esimene eestikeelne mänguraamat! Raul Sulbi

Kirjastuse Tiritamm vahendusel on ilmunud esimene eestikeelne mänguraamat (ingl. gamebook). Autoriks Steve Jackson, pealkirjaks «Kaose kants» (The Citadel of Chaos; 1983). Kuulub sarja «Võitlus-fantaasiad» (Fighting Fantasy) ning on sarja esimene raamat. Raamat on Russ Nicholsoni illustratsioonidega pehmekaaneline taskuköide, Jan Milleri kaanepilt pärineb samuti originaalväljaandest. Eestikeelse väljaande kujundus pärineb Jaan Tammsaarelt, tõlkinud on Tiina Laats. Originaalis on «Kaose kants» ilmunud kirjastuse Puffin Books vahendusel, mis lubab arvata, et tegu on siiski rohkem lasteraamatuga. Mis on mänguraamat? Lugu koosneb pisikestest circa pooleleheküljelistest nummerdatud proosajuppidest ning iga lõigu lõpus kaks-kolm numbrit, mis markeerivad järgmist võimalikku loetavat lõiku. Valiku teeb lugeja ise!

17.11.1998 Peter Ackroydi «Hawksmoor» ilmunud Raul Sulbi

Kirjastuse Varrak väärtkirjanduse sarjas «Iiris» on ilmunud piiripealse ulme valdkonda kuuluv inglise kirjaniku Peter Ackroydi romaan «Hawksmoor» (1985). Raamat, mille inglased James Cawthorn ja Michael Moorcock on valinud saja parima fantasyraamatu hulka kuuluvaks, on kõvas köites ning varustatud ümbrispaberi ja järjehoidjaga. Kirjastuse Varrak kutsel käis vahetult pärast romaani ilmumist novembri alguses Eestis ka selle autor Peter Ackroyd.

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies