Algernon
Publikatsioonid (juuni 1999)
14.06.1999 Ray Bradbury linnafantaasia ilmunud Jüri Kallas

Kirjastuse Elmatar ulmesarjas «Tempus fugit» ilmus Ray Bradbury romaan «Vist on kuri tulekul» (Something Wicked This Way Comes; 1962). Erinevalt kirjaniku varasematest eesti keeles ilmunud raamatuist «Marsi kroonikad» ja «451º Fahrenheiti», pole antud romaan teaduslik fantastika. «Vist on kuri tulekul» kuulub pigem vastuolulisse ulme alazhanri, mida laias maailmas tähistatakse mõistega linnafantaasia (urban fantasy).

Romaani on tõlkinud Jaana Peetersoo. Ka sisaldab raamat sarja toimetaja Jüri Kallase järelsõna «Suure Sügise kirjanik Ray Bradbury».

14.06.1999 Eesti ulme «Kultuuris» Jüri Kallas

Päevalehe «Postimees» nädalalõpulisa «Kultuur» pühendas oma 12. juuni numbrist kaks lehekülge ulmele.

Põhilise leheruumi võtab enda alla Veiko Belialsi poolt kirja pandud «Eest ulme – vee all või vee peal», mis on maikuu viimasel reedel «Hellas Hundis» toimunud ulmeteemalise ümarlaua üleskirjutis. Vestluses osalesid: Mario Kivistik, Lew R. Berg, Veiko Belials ja Taavi Tuvikene.

Ülejäänu kahest leheküljest täidavad materjalid uuenenud «Marduse» kohta ning informatiivne välkküsitlus wõrguulme teemadel, vastajateks sedapuhku Jüri Kallas ja Taavi Tuvikene. Ulmele pühendatud lehekülgedele on veel mahtunud ka Veiko Belialsi arvustus Sheri S. Tepperi romaanile «Värav Naiste Maale».

Ulmelehekülgede tuules on «Kultuuri» raamatututvustuse leheküljel süvatutvustuse ruum samuti ulmeraamtule antud – Veiko Belials lahkab seal Stephen Kingi romaani «Tulesüütaja».

10.06.1999 Uus «Mardus» müügil Jüri Kallas

Ilmus ajakirja «Mardus» teine number.

Ajakirja traditsioonilistelt autoritelt on sedapuhku Veiko Belialsi jutt «See» (katkend romaanist «Existerion») ja Lew R. Bergi jutt «Viimane karje». Wõrguajakirjast «Algernon» tuttavaid autoriteid esindab selles numbris kaks juttu - Karen Orlau «Hirmu suured silmad» ja Urmas Nimetu «Romantiline jalutuskäik».

«Marduse» teises numbris debüteerib ka kaks uut autorit: Jaan N. Klein jutuga «Nälg» ja André Trinity jutuga «Soovide Loss».

Tõlkeulmet esindab õudusklassik F. Marion Crawford jutustusega «Kisendav kolp» (The Screaming Skull; 1908), Earl Godwin õudusjutuga «Issi» (Daddy; 1984) ning kangelasfantaasiate klassik Robert E. Howard jutuga «Vaikuse Vangitorn» (The Skull of Silence; 1967). Viimatinimetatud jutt kuulub autori seeriasse Valuusia kuningas Kullist, kes elas 500 aastat enne barbar Conanit.

Kõik jutud ilmuvad eesti keeles esmakordselt!

Lisaks juttudele on ajakirjas ka raamatuarvustused Sheri S. Tepperi, John Sauli ja L. Ron Hubbardi hiljuti eesti keeles ilmunud teostele, autoritutvustused ning kaleidoskoop peagitoimuvatest ulmesündmustest ja ilmuvatest raamatutest.

09.06.1999 Amberi sarja esimene köide eesti keeles Jüri Kallas

Kirjastus Varrak on «F-sarjas» ilmutanud Roger Zelazny sarja «Amberi kroonikad» esimese köite – romaani «Amberi üheksa printsi» (Nine Princes in Amber; 1970). Sarja «Amberi kroonikad» kuulub kümme romaani ja pooltosinat erinevas pikkuses juttu ning antud sari on tõeline moodsa fantaasiakirjanduse nurgakivi. Oma tasemelt ja haardelt ei jää «Amberi kroonikad» põrmugi alla J. R. R. Tolkieni ning Ursula K. Le Guini populaarsetele fantaasiasarjadele.

Romaani on tõlkinud Juhan Habicht. Huvitav on märkida, et alates sellest raamatust on «F-sari» taas kõvakaaneline ja ümbrispaberiga. Mitteametlikel kuuldustel on kirjastusel plaanis välja anda sarja kõik 10 romaani...

03.06.1999 Uus mänguraamat lastele Jüri Kallas

Kirjastus Tiritamm on avaldanud sarja «Võitlus-fantaasiad» (Fighting Fantasy) teise köite, Ian Livingstone'i mänguraamatu «Hukatuse mets» (The Forest of Doom; 1983). Eestikeelne väljaandes on Malcolm Barter'i originaalillustratsioonid, tõlkinud on teose Tiina Laats. Raamat on pehmekaaneline ja taskuformaadis, leheküljed nummerdamata.

[ Publikatsioonid: mai 1999 ]

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies