Algernon
Publikatsioonid (aprill 2001)
24.04.2001 Hoffmanni romaan Raul Sulbi

Kirjastus Monokkel on andnud välja üle-eelmise sajandi Saksa ulmeklassiku Ernst Theodor Amadeus Hoffmanni romaani "Kuradi eliksiirid" (Die Elixiere des Teufels; 1816). Kõvakaanelise raamatu on eesti keelde tõlkinud Uno Liivaku.

24.04.2001 Prosper Merimee Raul Sulbi

Kirjastuse Eest Raamat sarjas "Klassikalised lood", kus paari kuu eest ilmus E. T. A. Hoffmanni kaks õudusjuttu, on nüüd samuti ühtede kaante vahel ilmunud Prosper Merimee jutud "Lokis" (Lokis; 1869) ja "Ille'i Veenus" (La Venus d'Ille; 1837). Jutud on prantsuse keelest tõlkinud Laine Hone ning taskuformaadis kõvakaanelise raamatukese järelsõnaga varustanud Rein Põder.

24.04.2001 Maksimi-triloogia eesti keeles Raul Sulbi

Kirjastuse Varrak "F-sarjas" ilmus vendade Strugatskite Maksim Kammereri triloogia viimane osa "Suur Ilmutus" (Volnõ gasjat veter; 1988). Kõvakaanelise ümbrispaberiga romaani on tõlkinud Martin Leemets.

Nende ridade kirjutamise aegu peaks müügile jõudma või juba müügil olema ka "F-sarja" uusim raamat - kolmas Iain M. Banksi Kultuuri-seeria romaan.

13.04.2001 Õudusantoloogia «Sünged varjud» Raul Sulbi

Kirjastuse Fantaasia uue õudussarja avaraamatuna on ilmunud Raul Sulbi koostatud moodsa angloameerika õuduskirjanduse antoloogia «Sünged varjud». Raamat tutvustab eesti lugejale mitmeid 90ndate olulisemaid õuduskirjanikke (Kim Newman, Thomas Ligotti, Terry Lamsley, Graham Joyce, Lisa Tuttle, Douglas Clegg, Chaz Brenchley jt) aga ka 20. sajandi teise poole Briti õudusklassikuid (Ramsey Campbell ja Brian Lumley).

Lisaks leiab põhjalike koostajapoolsete autoritutvustustega varustatud kogumikust veel H. P. Lovecrafti klassikalise Cthulhu-mütoloogiasse kuuluva lühiromaani «Vari Innsmouthi kohal» ja ulmeklassik Fritz Leiberi ühe parima ja programmilisema urbanistliku õudusloo «Suitsutont».

Antoloogia jutud on tõlkinud Juhan Habicht, Pearu Helenurm, Mart Kalvet, Eva Luts ja Silver Sära.

Kiletatud kõvas köites raamat, mis sisaldab ühe lühiromaani ning 12 jutustust ja lühijuttu, maksab raamatupoodides 137-140 krooni ringis.

Kirjastusel Fantaasia on kavas moodsa (ja ka vanema) õuduskirjanduse tutvustamist jätkata.

13.04.2001 Piiripealne ulme Raul Sulbi

Kirjastus Kuldsulg on andnud välja romaanivõistlusel äramärgitud Maarja Oderi romaani «Inglinägu», mida arvustuste ja sünopsiste põhjal võib pidada piiripealse ulme valda kuuluvaks.

Lakk-kaanega kõvas köites romaan on väidetavalt piibliteemasid arendav. Arvustusist jäi ka mulje, et nii mõnigi romaanivõistluse zhürii liige ei saanud teosest absoluutselt mitte midagi aru. Intrigeeriv!

13.04.2001 Philip K. Dick ja Bladerunner Raul Sulbi

Kirjastuse Tänapäev uues mattkilega kõvakaanelises ulmesarjas «42» on esimese raamatuna ilmunud ulmeklassik Philip K. Dicki sageli parimaks peetud romaan «Bladerunner. Kas androidid unistavad elektrilammastest?» (Do Androids Dream of Electric Sheep?; 1968), mille on tõlkinud Lennart Lepajõe.

Raamatule on pika ja asjaliku järelsõna kirjutanud Jüri Kallas, kes on ka selle ulmesarja konsultant.

03.04.2001 «Marduse» juubeliväljanne ilmumas Mario Kivistik

Reedel 6. aprillil kell 16 toimub Tallinnas Apollo raamatukaubamajas ulmekogumiku «Mardus» kümnendat sünnipäeva tähistava juubeliväljaande esitlus. Juba samal päeval jõuab juubeli-«Mardus» müügile Apollosse ja Kosmos Controli, järgneval nädalal ka teistesse raamatupoodidesse.

240-leheküljelise väljaande ilukirjanduslikus osas (10 algupärandit ja 4 tõlkejuttu) on seekord ülekaalus SF. Nimekatele välisautoritele nagu Philip K. Dick («Koloonia» / Colony), Joe Haldeman («Pimedusega löödud» / None So Blind, Hugo auhind 1996 parima lühijutu eest) ja Michael Swanwick («Et on üks masin see maailm» / The Very Pulse of the Machine, Hugo auhind 1999 parima lühijutu eest) sekundeerivad kohalikest tegijatest Märt Laur («Inkubaator «Dekadents»»), André Trinity («Kroaanlased»), Abel Cain («Mees, kes avas väravad»), Lew R. Berg (jutustus «Teras ja tähevalgus») ning Veiko Belials («Vanaema, miks sul nii suured silmad on?»). Horrorizhanri esindavad seekord ainult eesti autorid: Indrek Hargla («Isa süda»), Karen Orlau («Sealtmaalt»), Siim Veskimees («Sügisöö petlikud rajad») ja Veikko Vangonen («See, kes tapaks»). Fantasy lipukandjaks on juubeliväljaandes viimase kümnendi tuntumaid vene fantaasiakirjanikke Nick (Nikolai) Perumov oma pikema jutustusega «Tagasivõetud sau», keda toetab Veiko Belials oma Cassili-tsükli lõpulooga «Ja öö tõusis kõige üle...».

Non-fictioni osa moodustavad Mario Kivistiku juubelihõnguline ja tulevikuvaateline saatesõna «Pilk üle õla – ja edasi», Ants Milleri ja Mario Kivistiku kahasse kirjutatud pikem ülevaade «Kuldajastu künnisel?» Eesti algupärasest ulmest aastal 2000, rubriik «TC2» (sisaldab Abel Caini arvustuse Indrek Hargla esikkogule «Nad tulevad täna öösel» ning Veiko Belialsi arvamuse tõlkeromaanidest «Mängur» ja «Enderi mäng»), Jüri Pino hinnang eelmisele «Mardusele» rubriigis «Autopsia», lugejaküsitluse tulemused ja Estconi ning Stalkeri info rubriigis «Kaleidoskoop», Veiko Belialsi koostatud lühiülevaade «Marduse» ajaloost ja loetelu avaldatud autoritest ning nelja välisautori «visiitkaardid».

Juubeliväljaande hind kujuneb tehnilistel põhjustel pisut kõrgemaks, kui algselt planeeritud, jäädes vahemikku 118-125 krooni.

[ Publikatsioonid: märts 2001 ]

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies