Algernon
Perioodika (november 1998)
25.11.1998 Matt Barker sattus hoogu Raul Sulbi

«Sõnumilehes» hakkas sel nädalal ilmuma uus Matt Barkeri järjejutt. Esmaspäeval, 23. novembril ilmus Barkeri eelmise jutu «Siis nad usuvad» viimane (üheksas) osa ning teisipäeval, 24. novembril hakkas järjejutuna ilmuma uus Barkeri tekst, mis kannab pealkirja «Erakud». Mõlemat järjejuttu on võimalik lugeda ka «Sõnumilehe» võrguväljaandest. 30.09.2002 -- link kõrvaldatud, kuna "Sõnumilehe" kodulehte ei ole enam olemas.

17.11.1998 Matt Barker kvaliteettabloidi veergudel Raul Sulbi

Reede, 13. novembri «Sõnumilehes» hakkas järjejutuna ilmuma õudust viljeleva eesti ulmeautori Matt Barkeri jutt «Siis nad usuvad». See on Barkeri kolmas järjejutt selles ajalehes. Kas käesolev tekst kuulub ulmekirjanduse valda, pole veel päris kindel, kuigi reeglina peaks Matt Barkeri nime puhul tegemist olema fantastilisi elemente sisaldavate teostega ning sama autori teise pseudonüümi Gordon Spencer puhul realistlike (põnevus)juttudega.

12.11.1998 Uus «Mardus» ilmunud Raul Sulbi

Ööajakirja «Mardus» selle aasta neljas number on ilmunud. Numbris on kaks tõlkejuttu ja kaks algupärast ulmekat. Tõlketekstideks on McKnight Malmari «Tormiöö» ja Robert E. Howardi «Assurbanipali leek». Howardi jutt jääb järgnema ning lõpeb tõenäoliselt järgmises numbris, mis jääbki selle aasta viimaseks. Mõlemad jutud on samas tõlkes varem ilmunud «Pärnu Postimehes» ja «Põhjarannikus». Siis oli tõlkija nimeks märgitud küll Martin Kivimets, sedapuhku on Malmari loo all eestindajana kirjas Mario Kivistiku nimi. Howardi loo tõlkija nimi ilmub tõenäoliselt järgmises numbris.

Numbri algupärased ulmejutud on Ahto Vahteri «Äike» ja Marek SimPsoni «Maailma parim splätter». «Äike» on Vahteri debüütjutt ning äärmiselt jõuline debüüt, Marek SimPsoni jutt pretendeerib tõenäoliselt aasta vastuoluliseima ja enim kõneainet tekitava ulmeteksti tiitlile, autori arusaam splätterist valmistas allakirjutanule igatahes sügava pettumuse.

Numbri mitteilukirjanduslikuks materjaliks on seekord tavapärase para-artikli asemel allakirjutanu ülevaade eesti ulmehuviliste esimesest aastakokkutulekust Estcon '98. Artiklit, milles lisaks kokkutulekule antakse ülevaade ka Eesti ulmeauhinna Stalker '98 küsitluse tulemustest ning tehakse teatavaks võitjad, illustreerivad mõned fotod, mille autoreiks Taavi Tuvikene ja Andri Riid.

Ajakirjanumbrisse on mahtunud ka Veiko Belialsi retsensioon «Sosistab jubedaid asju» 1996. a. sügisel ilmunud H. P. Lovecrafti õudusjuttude kogule «Pimeduses sosistaja», mille koostas Jüri Kallas ning kirjastas Elmatar.

Kokkuvõttes tundub käesolev number «Marduse» viimase paari aasta taset (ehk teisisõnu allakäiku) arvestades keskmisest tublisti tugevam. Ajakirja kaanehind on selle numbriga tõusnud 18.90-lt 21.90-le kroonile.

12.11.1998 Asimovi «Nightfall» eesti keeles Raul Sulbi

Aimeajakirja «Horisont» novembrinumbris (7/98) ilmus Isaac Asimovi tuntusele aluse pannud klassikalise ulmejutu «Nightfall» esimene osa. 1941. aastal ilmunud ja hiljem korduvalt kõigi aegade parimaks ulmejutuks tituleeritud tekst on eestikeelses tõlkes saanud millegipärast pealkirjaks «Päeva lõpp». Tõlkija nimi avaldatakse tõenäoliselt järgmises numbris (detsember 98), kus jutt ka lõppema peaks.

12.11.1998 Matt Barker «Vikerkaares» Raul Sulbi

Ajakirja «Vikerkaar» septembrinumbris (9/98) ilmus õudust viljeleva Matt Barkeri jutustus «Hughes». Ajakirja kaanel iseloomustasid teksti sõnad «õudne uudisjutt». Ulmekirjanduse Baasis on jutt ka juba arvustamist leidnud.

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies