Algernon
Lugejakirjad (august 1999)
31.08.1999 ... tess

soh, nyyd sain siis teada et originaalne kujundus tähendab jooksvaid päkapikke...selle peale polekski nagu iseseisvalt tulnud eks see kujundus siin natuke hall ja igav ole...aga kui eesmärgiks on siiski juttude lugemine siis seda eriti tähele ei pane ja see valgusmõõga idee on lausa suurepärane(ma ei ole tykk aega nii südamest naernud kui seda lauset jyrka kirjast lugedes)

...äkki õnnestuks siiski "originaalsuse" huvides lehekylje nurka paar raketti suruda???? paaaluuun...

28.08.1999 no arutame... Must Kass

eee... kujundusega rahul tegelt, aga see eelmine ettepanek, et kümme viimast vms. ühest küljest miski tera selles on, aga teisalt tundub, just nende uudisjuttude kohalt, et "jooksva numbri" môte on ôigustatud. et mitu ja millist arvamust lugu kogub. tingimus vôiks pigem selline olla, et lood oleksid näit. 20-ndaks kuupäevaks üleval ja järgmised lisanduksid järgmises numbris. ja et numbri vahetudes pandaks arvustamisvôimalus kinni. kas vanadele lugudele miski uus arvamus lisandunud, ei viitsiks nagu uurida. kes tahab, vôib ju BAASi kirjutada. tegelt on ju ka "publikatsioonid" siuke jooksev inf. nii et eriti nagu ümberkorraldusi ei pooldaks.

27.08.1999 Kujundusest ? erikb

Ex issanda loomaaed ole kirju...:) Minu tagasihoidliku arvamuse järgi on "Algernon" kujundus piisavalt ok ja kôlbab ka lynxiga vaadata :) Aga natuke mujalt.. Kas "Algernonis" on vajalik selline konkreetne ajakirja numbrite eristamine a'la aprilli, may, juuni number.. ehk vôixid rubriigid olla lihtsalt sellised listid kus siis na"idataxe mingi 10 viimast.. (a'la Mis on Uus) vajadusel aga näitax siis kôiki. Praegu on veidi ebamugav lapata ja otsida konkreetset juttu/artiklit mis on kunagi ammu ilmunud ja mida tahax yle lugeda...

27.08.1999 no arutame veel veits ott

Kulla Toimetus!

"Originaalse" kujunduse all pidasingi silmas seda, mida see sõna tähendab. Ei mingeid x-faile ega staartrekke ja koomushk-animatsioonisid. "Lihtne" saab olla huvitavalt.

Tasemel tehtud asju on netis vahest sajandik. Kuid need on oma lihtsuses jahmatavad! "igasuguste servast serva sibivate päkapikkude ja rakettide" pärast ei pea teise äärmusse pöörduma ja välisest ilmest sootuks loobuma. Ja "Algernoni" kujundus pole askeetlik vaid puritaanlik.

27.08.1999 Kujundusest Katariina

Tere kaik.

Kujunduse- ja toimetusetöö on kaks väga erinevat asja. Mo meelest on igati ok, kui igayks jääb oma liistude juurde ja teeb seda, mida ta hästi oskab ja tähtsaks peab. Juhul kui Erkki Lindpere näol on tegemist kõva käega disaini- ja progemise alal, siis on suht tõenäoline, et toimetus, kes tegeleb ikkagi asja tekstilise poolega, nagu "toimetuse" nimigi näitab, on kujundava abikäe yle ainult rõõmus. Vai mis? ;) Senimaani olen mina näiteks hirmus rahul, et näen Algernoni täpselt nii askeetliku kujundusega nagu ta on. Kõvasti parem, kui mõni asjatundmatu aga pretentsioonikas soperdis.

Katariina, elukutselt disainitsensor (st. ise ei oska teha, aga õiendada oskab kyll)

27.08.1999 Ettepanek 2 Erkki Lindpere

Ühinen toimetuse seisukohaga veebikujunduse osas, ainult ühe asja võiks siiki ära teha - arvestada ka suuremate resolutsioonidega kui 640x480. Ise kasutan 1024x768 ja umbes kolmandik ruumist (paremal + vasakul) on kasutamata. On kindlasti olemas võimalusi kuidas Algernoni laiemaks venitada, kui resolutsioon suurem on. Ma ei mõtle siin ainult jutte, mida saab ka praegu täies laiuses lugeda.

26.08.1999 Ettepanek (väike arutlus) Toimetus

«Algernon» on tõesti wõrguväljaanne. Teadupoolest on wõrk üks ääretult liberaalne nähtus ning wõrgus omavad eluõigust igasugused leheküljed ja maitsed...

Toimetuse maitse kisub sinna lihtsuse poole... «Algernoni» eesmärgiks on siiski tekstide avaldamine ning Toimetus arvab, et antud juhul on selline kujundus õigustatud. Toimetusel on suur vastumeelsus igasuguste servast serva sibivate päkapikkude ja rakettide vastu, ka pole miskid nõrguvad verepiisad ja võbelevad küünlad meie kirg. Teksti lugemine mingilt vilkuvalt tähistaevalt on samuti üsna kurnav...

Pealegi tuleb arvestada ka kohaliku wõrgutehnika ja -liinide üldise uimasusega... kuigi, kui need liinid ka 100 korda võimsamad ja kiiremad oleksid, ega me ka vist siis palju teistmoodi ei teeks...

Ka ei näe me mingit sügavamat mõtet siia toppida mingeid «Star Treki» kortsunägude või «Salatoimikute» ulja uurijatepaari näopilte... Miskipärast ei arva, et see aitaks ulmet rohkem propageerida. Kes tahab see loeb... vägisi ei pane ka siis lugema kui iga 1000s külastaja saab omale Darth Vaderi valgusmõõga koopia.

Toimetus hindab ühte teadlikut lugejat rohkem, kui tuhandet kõlupead... Hobisid ja meelelahutusi on palju... vägisi armsaks ei saa!

25.08.1999 Ettepanek ott

"Algernon" on tänuväärne ettevõtmine ja hr. Jüri Kallase argumendid interneti "piiridesse" jääda veenvad. Pole midagi vaielda.

Üks tagasihoidlik nurin ikka sündis.

Kui siinsed tekstid ei pälvigi trükimusta (ja mõnede lugude puhul muidugi õigustatult), võiks "Algernoni" enese VORM enam vastata kaasaegsele maitsele ja "keelele", mida kasutab internet.

Kui Algernon on võrguajakiri, siis ei peaks seal nii püüdlikult järele aimatama raha puuduse all ägavaid napitoonilisi trükiseid.

Eks ole laiem tähelepanu ulme vastu igati teretulnud ja esimene asi mis pilku püüab, kujundus - visuaalne vaadeldavus, ehk see kuidas asi on pakitud. Ja ärge tulge rääkima, et "Algernon" on viimane kants, kus "puhta" kirjanduse tõsised hindajad reklaami eest kaitstud.

Ma ei mõtle reklaamidest kubisevaid lehekülgi kus linkide rägas nii tyytu ekselda. Pean silmas tagasihoidlikku ent konkurentsivõimelist "fassaadi" - originaalset ning omanäolist ja, mis tähtis, interneti isikupäratule masskultuurile edukalt oponeerivat imagot.

11.08.1999 Algernon Paberil? Ilmselt mitte! Jüri Kallas

Mõte anda «Algernoni» paberkujul välja pole uus... õigupoolest on seda ettepanekut üsna sageli tehtud.

Kahjuks pean siin esinema nüüd kurja ja küünilise onuna ning ütlema, et «Algernon» ei hakka kunagi paberil ilmuma... vähemasti sellisel kujul mitte!

Miks!?

Igal asjal on oma koht ja vorm. Paberajakirjas ei saaks toimetus 3/4 juttudest avaldada, sest lugeja pole nõus sedavõrd nõrkade lugude eest maksma. Samas on algajatel ja ka kehvadel kirjutajatel avaldamiskohta vaja. Wõrk oma olematu hinna ja mahupiiranguteta on selleks suurepärane koht.

Toimetus on mõelnud küll mingi jutuvalimiku tegemise peale... on mõeldud nii «Algernoni» best ofi, kui ka Stalkeri laureaatide kogu peale, aga esialgu jääb see kohe kindlasti vajaliku raha puudumise taha... Uskuge mind, need summad pole väikesed!

11.08.1999 Algernon Paberil? Erkki Lindpere

Tekkis selline mõtte, et Algernoni toimetus võiks ajakirja välja anda ka paberkujul - näiteks üks kord aastas ja seal ilmuks siis kõik vastavas ajavahemikus avaldatud jutud või juttude paremik. Minule isiklikult ei meeldi eriti arvutiekraanilt teksti lugeda, seetõttu jäävad paljud pikemad lood puutumata. Kõike ei taha välja ka printida. Mina oleks küll paberväljande kindel ostja, aga arvatavasti arvab siiski liiga vähe inimesi samamoodi, et asi ennast ära tasuks?

05.08.1999 Kriitika Marxx

Lugesi juttu "Kolm tilka verd"... Idee on väga hea kuid näib et kirjutaja näol on tegemist endise meremehega... Olen ise väga suur ulmefänn ja olen palju oma silmi kulutanud kirjandust lugedes...aga lehekülg ise on hea idee. Austusega - Marxx

[ Lugejakirjad: juuli 1999 ]

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies