Algernon
Lugejakirjad (märts 2002)
30.03.2002 ... Cooler

Aga kas Hyperioni, mitte HL-i kordustrükki on plaanis välja lasta.

28.03.2002 Hyperion Kuri Kala

Viimati nägin seda ja ostsin selle Raamatu klubist aga üldiselt tuleb lihtsalt süstemaatiliselt raamatu poode kammida .... mul kõik ära ostetud ja olen igati rahul :-)

28.03.2002 Re:endgame Mario Kivistik

Endymion tuleb... mais-juunis ilmselt, tõlkija higistab hetkel lõpuosa kallal.

Hyperioni languse kordustrüki osas julgen kahelda: ei ole Eestis kombeks - ei tasu ära... Ja pealegi olen HL-i veel mitmes poes müügil näinud (kas mitte viimati Mauruses raamatupoes Mustamäel?)

28.03.2002 RE: Kuidas otsustatakse... Ants Miller

Kavatsen puudutada seda teemat aprilli juhtkirjas, nii et palun kannata vastusega mõned päevad.

27.03.2002 Tagaotsitav Märt Saar

Ajan taga Amberi üheksat printsi. Ega kellegil müügiks pole või äkki on keegi kuskil poes näinud lebamas?

27.03.2002 endgame Jackoftrades

Millal ometigi Endymion ilmub.Ja kas Hyperioni uus trükk ka tuleb,poodides kõik otsas.

27.03.2002 Kuidas otsustatakse juttude saatus? Taivo Rist

Nüüd on toimetusse kaasatud veel 3 liiget ja see on suurenenud 4 liikmelt 7-le. Edu!

"Algernoni" saabuvate juttude puhul on 2 põhivalikut: 1) kas kõlblik või kõlbmatu, 2) kui kõlbab, siis kas labor või varamu.

Mind huvitab otsustamise kord. Ka enne ei pidanud kogu toimetus juttu läbi lugema, vaid kui 2 esimest arvasid: labor, siis nii ka läks. Nüüd vist 2 arvamusest ei piisa. Kui palju hääli peab saama jutt, et tema kohta mingi otsus oleks vastu võetud?

25.03.2002 Jordan Rand

Aja Ratast on praeguseks ilmunud juba üheksa kopsakat kapsast ja lisa on tulemas...

24.03.2002 re: Dragonlance CQB

Eurrgh! Hickman, Weis & Seeriatootmine!

Ikka kole puine & etteantud mõõdus on see kraam -- Vändra saelauad, teadagi;) Kellele sedasorti lõputult järgnev kraam meeltmööda, võix pigem Robert Jordani Wheel of Time'i lugeda, tollel on vähemalt teatavaid kirjanduse tunnuseid . . . kahexa kopsakat kapsast & ähvardab jätkuda!

22.03.2002 re: Dragonlance Katariina

allmainituga nõus, Soulforge oli Dragonlance'dest kõige huvitavam, kuigi kyss, et kas Twinnide triloogia ei olnud selle lugemiseks tarvilik taust?

Mingi sygavmõtteline lugemisvara Dragonlance ju pole, aga lahedaks lugemiseks kõlbab kyll.

22.03.2002 Dragonlance Kuri Kala

Ok ma rohkem ei küsi aga soovitan soojalt alustuseks The Soulforge läbi lugeda! PS ma olen Ma olen ka eesti ülmest ja fantasyst väga heal arvamusel nii, et jätkake oma ülimalt tänuväärset tööd !! :-}

21.03.2002 arvamus dragonlance'ist Indrek

Ah! Juhul kui sind huvitab nende "ulme ja fantasy asjatundjate" arvamus, kes Dragonlance'i lugenud pole - ja seda jihtuvalt järelikult BAASIS mitte kommenteerinud - siis siin see on: on kah.

21.03.2002 re: Dragonlance Kristjan Sander

Palun vabandust. Ma mõtlesin, et äkki pole küsija BAASi olemasolust lihtsalt teadlik -- selliseid juhtumeid on olnud küll, hoolimata lingist "Algernoni" esilehel. Sisulise vastuse pean kahjuks võlgu jääma, kuna ei kuulu "fantasy ja ulme asjatundjate" hulka.

21.03.2002 Dragonlance Kuri Kala

Aga ma küsisin teie kui fantasy ja ulme asjatundjate arvamust ... ma tean ma lugesin kommentaare kuid neid polnud kuigi palju ja pooled raamatud on puud!

21.03.2002 re: Dragonlance Kristjan Sander

Kui Ulmekirjanduse BAASi otsinguväljale 'dragonlance' ja selle all valida otsing teoste hulgast või kui lihtsalt klõpsata siia, peaks eesti raffa arvamus nimetet sarjast selgeks küll saama.

21.03.2002 Dragonlance KuriKkala

Mida arvate sellest fantasy sarjast?

14.03.2002 Lühem aadress Anonüümne

Kuniks ulme.ee valmis saab (mis juhtub ilmselt siis, kui pirrud kahel otsal lausa lõkendama löövad, Kalev koju tuleb jne), seni lühem aadress: http://algernon.ontheweb.com/

09.03.2002 egbsdb Pinkie

Ma ei ole mingile vandenõule viidanudki,need rohkem sinu enda sõnad.Ometi on aja jooksul N-i kohta palju teksti ja sümboolikat tekkinud.Seda ma usun küll,et ega inimrass siin planeedil esimene ei olnud.

08.03.2002 Ikka mõteldes... Kristjan Sander

Nii on. Mina muidugi oma müstifikatsioonijutuga kõrvutasin HPL-i, Borgest ja Ecot, mitte "Necronomicumi" pealkirja kandvate üllitiste autoreid ja veel kedagi. Mis puutub BAASist eemaldamisse, siis olen ma Sinuga täielikult nõus. Tegu lihtsalt ei ole ilukirjandusega.

08.03.2002 Ikka «Necronomiconist» mõeldes Jüri Kallas

Pinkie!
Uskuda võib kõike, aga tasub ka arvestada sellega, et teistele inimestele võib Su usk ja veendumus pisut pentsik tunduda. Mina isiklikult ei usu mingisse üleilmsesse vandenõusse, mis varjab inimeste eest muistseid teadmisi ja eesrindlikke tehnoloogiaid. Ning, lõppude-lõpuks, mida see tavaline inimene ka nende teadmistega peale peaks hakkama -- tegid ju juudidki oma tähestiku sedavõrd keeruliseks just sel põhjusel, et väheharitud isik ebajõukohaste teadmistega endile ja teistele kurja teha ei saaks!
Ja mulje Sinust, kui satanismile kaasaelavast isikust tekkis Su enda kirjade põhjal... mingit KaPo infot mul pole.

Indrek!
Ma eelistan aktsepteerida Lovecrafti kaasaegsete ja uurijate kirjutisi, mitte mingeid kaheldava väärtusega resoluutseid arvamusavaldusi wõrgus. Esmane ja põhiline tõuge oli siiski Chambers... samas ei anna H. P. Lovecrafti Cthulhu-jutud mitte mingisugust aimu «Necronomiconi» struktuurist ja täpsest sisust. Lovecraft piirdub ju kogu aeg miskite üldsõnaliste vihjetega.

Kristjan!
Müstifikatsioonil ja müstifikatsioonil on vahe! Borges, Eco -- ning kindlasti tuleks siia nimekirja lisada ka Stanislaw Lem --, andsid siiski endale aru, et nad kirjutavad ilukirjandust ning nende eesmärgiks (vähemasti esmaseks) polnud kergeusklike lugejate lollitamine. Igasugu TÕELISI «Necronomicone» luuakse aga täiesti kirjandusvälistel ajenditel. Minuarust on see oluline vahe ning see saab põhjuseks miks ma hakkan astuma väga tõsiseid samme subjekti BAASist eemaldamise suunas!

Silver!
Ei pea ka mina sataniste just seetõttu väetiteks, et nad Cthulhu kah oma libausku on lisanud... väetiteks pean ma neid nii või naa! Satanism on üldiselt lapsik mäng, mis mingil hetkel (pigem varem, kui hiljem) kriminaalkoodeksiga reguleeritavasse alasse jõuab.
Vendadel Strugatskitel esineb kuues tekstis kirjanik Dmitri Strogov. Kui nüüd mõni tõsine tegija võtab kätte ja avaldab mingi endakirjutatud teksti Dmitri Strogovi nime all ning väitega, et see justkui olekski Dmitri Strogovi kirjutatud? Kas see siis olekski Dmitri Strogovi tekst? Samamoodi on ka «Necronomiconiga»: alguses polnud midagi, siis ütles Lovecraft nime ja andis hunniku vihjeid, tunduvalt hiljem (kui Cthulhu-kraam oli ülimenukaks saanud) otsustas keegi veel nalja ja raha teha ning avaldas «Necronomiconi»! Raamatu «The Necronomicon» (1978) koostas inglise ulmekirjanik George Hay, kelle põhiliseks teeneks tuleks siiski pidada mitme toreda jutuantoloogia koostamist. «The Necronomicon» sisaldab põhiliselt inglise publitsisti ja (ulme)kirjaniku Colin Wilsoni tekste, kes esitab neid kui John Dee kaotsiläinud käsikirju. 1995. aastal ilmus ka selle raamatu lisaköide «The R'Lyeh Text», mille koostas Robert Turner. Colin Wilsoni enda hinnangu asjale näitab hästi kätte artikkel «The Necronomicon -- The Origin of a Spoof» (1984).

Kõigile!
Küsimus taandubki tegelikult sellele, et kas suvaline viimase veerandsaja aasta jooksul ilmunud «Necronomiconi» nimeline tekst muutub automaatselt selleks algseks Abdul Alhazredi poolt kirja pandud tekstiks? Minu arust ei muutu!

08.03.2002 ON! ON SELLINE RAAMAT! Silver

"Necronomicon" on siiski olemas, olen ise kahte erinevat lugenud. Neid ei saa mitte kuidagi pidada võltsinguteks, sest võltsida saab ikka midagi, mis ka ehedal, algsel kujul eksisteerib või on eksisteerinud. See on nüüd niisama norimise pärast öeldud.

Aga samas ei pea ma sataniste seetõttu küll väetiteks, et nad Lovecrafti maailmast midagi ammutasid (A.S.Lavey Saatanakirikus on või vähemalt oli rituaal, mille nimi "The Call of Ctulhu"). Mis igasugusu asju sisaldub nn. suurtes religioonides ja mis rumalustest (aga ka tarkustest) on need kokku kirjutet!

08.03.2002 Hoax Database Kristjan Sander

Kusjuures masendav, et Necrot ennast selles andmebaasis ei olnud... Minu meelest Necro väärib seda küll. Aga arvatavasti neid kohti, mis HPL-i inspireerida võisid, on rohkemgi, kui V. käsikiri -- "The King in Yellow" vist siiski oli see, mis algtõuke andis? Ja loomulikult pole mingi isoleeritud nähtusega tegemist ei Necro ega TKiY puhul, selliseid müstifikatsioone on läbi ajaloo harrastatud, mina näiteks suhtun tohutu austusega Borgesesse, kes suutis sellise müstifitseeriva-müütiloova loomisviisi maailmakirjanduse absoluutsesse tippu viia. See muidugi toimus mitu aastakümmet hiljem, kui Necro asutamine. Kusjuures viimasel ajal paistab see lausa moeks olevat kujunenud, kui "Roosi nimele" näiteks mõelda, mis muidugi ka suures osas Borgesele toetub. Väga meeldiv mood minu meelest... :o)

08.03.2002 alg-Necronomicon Indrek

Ehk siis huvitav teada, kust HPL Necronomiconi jaoks ainest ammutas.

http://www.museumofhoaxes.com/voynich.html

NB - loe viimast lõiku, kui muud ei viitsi.

07.03.2002 Necro bla-blabla Pinkie

Ma ei tee mingit satanistlikku propagandat ega ole mingil "saatana antud pühal missioonil".Muidugi tean,et Lovecraft ütles,et leiutas Necro ja hullu poeedi välja.Kuid siiski on inimesi,kes väidavad,et Necronomicon on olemas ning et nad on seda käes hoidnud.

Ja veel.Minu eesmärk ei olnud segaduse tekitamine,vaid info jagamine meie kirjandusmaailmas toimuva kohta.Vabandan sügavalt,kui keegi nüüd segadusse sattus või "saatanale ohvreid tooma hakkas".Kuid see paneb mõtlema küll,et äkki ei mõelnudki HPL N-i välja.Kõige parem tee tõde peita on muuta see valeks.Mina ei tea tõde,ainult usun,et kõik N-iga seotud ei pruugi veel vale olla.Necronomiconi viited vanadele Babüloonia jumalatele ja Egiptuse maagidele on küllaltki tõesed jne. Isiklikult arvan,et igaüks otsustab enda eest ise,mis on tõsi,mis mitte.Ikkagi vabandan lugejate ees,kes arvasid,et tahan N-i promoda.

07.03.2002 Necro-, crypto- ja kõik see muu noomikon! Jüri Kallas

Esiteks võiks hiire kirjanurka reklaami tegemiseks mitte kasutada. Minuarust oli see Pinkie eelmise kuu «Necronomiconi» arutelu just sedasorti üritus, et alguses küsiti lihtsameelsel ilmel miski küsimus ning siis hiljem ise vastati. Eesmärgiks siis antud juhul see, et reklaamida miskite Saatana jüngrite tegemisi ning näidata ära nende üldine haridustase, et poisid on mänguhoos siis miski literatuurse müstifikatsiooni ohvriks langenud. See viimane kukkus ilmselt tahtmatult niimoodi välja, sest mulle jäi mulje, et ka Pinkiele see langenud ingel midagi tähendab.

See selleks. «Necronomiconi» POLE OLEMAS... kui te kohtate sellist raamatut, siis kohtate võltsingut. «Necronomiconi» mõtles välja H. P. Lovecraft, kes siis oma Cthulhu-juttudes väitis nagu oleks selle kirjutanud hull araablane Abdul Alhazred; araabiakeelne originaal pole säilinud ning nõnda kasutavadki Cthulhu-juttude tegelased raamatu kreekakeelset tõlget. Mainida võiks veel ka seda, et H. P. Lovecraftil oli «Necronomiconi» väljamõtlemisel eeskujuks «Kuningas Kollases Rüüs» (The King in Yellow) Robert W. Chambersi samanimelisest jutusarjast. Järsku kuulutaks ka selle teksti reaalselt olemasolevaks?

«Necronomiconi» seostamine satanismiga näitab aga vaid satanismi väetit olemust, sest kui usk nõrk ja väge vähe -- siis tuleb kõikjalt tuge otsida. Kõik tume ja paheline siin (ja sealpoolses) maailmas pole siiski Saatanaga seotud, vastupidi Saatan on tegelikult üsnagi väeti vennikene, kes vähemarukate kristlike vaimulike ning nõrga väe ja religioosse tühjuse käes vaevlevate tegelaste ühiste jõupingutuste abil hästimüüvaks poppikooniks on saanud.

«Cryptonomicon» on aga Ulmekirjanduse BAASis olemas ning isegi arvustatud. Tahtmine miskit arutelu ärgitada on ju kiiduväärt, aga võiks ennem pisut siiski kasvõi kohalikus wõrgus ringi vaadata.

06.03.2002 n Pinkie

Necro pidi Kreekast pärit olema...

01.03.2002 Cryptonomicon? Pinkie

Mis raamat see Cryptonomicon on?

[ Lugejakirjad: veebruar 2002 ]

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies