Algernon
Lugejakirjad (veebruar 1999)
22.02.1999 Rubriik Milady

Kena ettev6tmine see "Algernon" -- palju j6udu ja edu! Ainus asi, mis mulle natuke veidra mulje ja"ttis, on ta"htsal kohal asuv rubriik "surmateated", mis on eespool isegi na"iteks varstiilmuvatest raamatutest ja juttudest. Miks selline rubriik yldse -- kas surmateated na"iteks yldiselt uudiste alla ei ka"i? Miks just "surmateated" kui rubriik, mitte aga na"iteks "uued autorid"? V6i on ulme paremad pa"evad mo'o'das nii et surmateateil on eriline ta"htsus? V6i sureb neid ulmekirjanikke nii k6vasti ja pidevalt, et on vaja eri rubriiki? :)

Toimetuselt: Esmalt tänud kiituse eest! Nüüd aga selgitan veidi rubriigindust. Üritust kavandades sai rubriikidega selgelt üle pakutud... aga ma väga tahtsin mingit vastet «Locuse» Obituaries-rubriigile. Ja noh ega «Locuseski» seda iga kord pole... samuti meilgi, lihtsalt harjumatu on ilmselt sellest aru saada, kui rubriigi nimi avalehel alati olemas on. Ürituse mõte on aga just selline, et kui rubriik kuu lõpuni tühjaks jääb, siis ajakirja mõttes seda vastavas numbris pole. Rubriikide järjekord on muidugi vaieldav... omal ajal ma seda paika pannes katsusin mingeid poolt- ja vastuargumente välja mõelda ja nii see praegune järjestus sündis. Hea meel on mul aga teatada, et lähitulevikus toimub rubriikide osas rida muudatusi. Praegused rubriigid «Uudised», «Filmiuudised» (ja võibolla/ilmselt ka «Surmateated») koonduvad ühte rubriiki nimega «Uudised». Rubriigid «Raamatud» (kus on siis info ilmunud raamatute kohta), «Perioodika» ning «Peagiilmuvad raamatud» koonduvad ühte rubriiki nimega «Publikatsioonid». Eraldi rubriigina säilib auhinna-osa. Samuti ootavad muutused ees juttude rubriiki, ajakirja lisandub ka uusi toimetuse poolt täidetavaid rubriike.

Surmade kohta aga niipalju, et sureb jah neid üsna sageli ja palju. Praegugi on mitu-mitu kadunudkest oma nekroloogi ootamas, mis ajanappuse tõttu veel avalikkuse ette pole jõudnud. -RS

16.02.1999 (k)arvustus Anonüümne

nii....ma lugesin siin mingi aeg teie saidilt neid lugusid. mõned olid midagi väärt aga enamus olid sellised haledad ulmeüllitised. Eriti tobedadana tundusid nood horrorstoorid :) Mul on tunne, et nende autorid ei tee vahet korralikul, sürril ulmel ja labasel x-failikul solgil. Ma ise ulmet ei kirjuta (muud küll) aga juhuslikult keidub mul vindi peal selline book nagu Galaktikas Hääletaja Käsiraamat ( Hitch Hiker's Guide to Galaxy ). Sellest raamatust soowitan õppust võtta. Tähendab, raamatul on viis osa (umbes nii pooleteise mega eest ). Eesti keeles on esimene osa (väga coolilt tõlgitud), ülejäänud neli on inglise. Kui ma viicin, siis võib-olla kunagi mailin siia. saab näha....

Toimetuselt: Kulla Anonüümne! On muidugi kena, et sa oma võimaliku viitsimise konsideratsiooni alla oled võtnud, aga soovitan sul siiski mitte viitsida. Me nimelt ei avaldaks päris kindlasti Douglas Adamsi «Pöidlaküüdi»-sarja asju «Algernonis». Esiteks oleks nende avaldamine autoriõiguse rikkumine, kui sa sellisest asjast muidugi üldse kunagi midagi kuulnud oled. Teiseks avaldame me hetkel vaid eesti autorite varem ilmumata loomingut. Kolmandaks ei hakka me ilmselt kunagi avaldama võõrkeelseid tekste, küll aga tõlkeid. Neljandaks on Adams lihtsalt saast:), aga see on allakirjutanu isiklik (mitte aga toimetuse) arvamus.

Üldse on eriliselt naljakas see, et sa tuled siin ulmefännidele Adamsit tutvustama. Jätab umbes sellise mulje, et põhikooli lõpetanu hakkab kõrgharidusega matemaatikuile Pythagorose teoreemi õpetama:) Niipalju sulle veel teadmiseks, et «Pöidlaküüdi»-sarjast on eesti keeles olemas juba kolm raamatut. Külasta sagedamini raamatupoode. Samuti ei teeks paha «Algernonist» lisaks juttude lugemisele ka uudiseid vaadata. Info Adamsi kohta oleksid sealtki kätte saanud.

«Algernonis» ilmuvate juttude kohta arvamuse avaldamiseks on arvustuste rubriik. Loomulikult on siin ilmunud ka suht haledaid üllitisi, aga on ka tekste, mis Eesti ulmes üsna tipu lähedale paigutuvad. Samas on oluline märkida, et «Algernonis» ilmuvate lugude põhjal Eesti ulmest mingit üldpilti küll kujundada ei saa. Need, kes midagi sellist teha üritavad, pretendeerivad küll vaid ülimale pealiskaudsusele. -RS

11.02.1999 Algernonist Roheline mehike

Huvitav avastus sellel pikal ja igaval talve- õhtul siin netikerast. Kindlasti külastan lihtsalt puhtast uudisimust seda ajakirja veel, kuigi ma just eriti pühendunud ulmefänn ei ole.

RM 11.02.1999.a.

[ Lugejakirjad: jaanuar 1999 ]

Avaleht | Arhiiv | Autorid
© Eesti Ulmeühing 1998-2003

W3-mSQL 2.0.11 by Hughes Technologies